Şuanki Zaman: 10-16-2019, 02:38 PM Hoşgeldin Misafir ! (GirişÜye Olun)

Radyo Kodumuz

DUYURU !!! Sitemize Üte alımları durdurulmuştur. İletişim İçin uyelik@elifsfenks.com adresine mail atınız...LİNK!

Derecelendir
  • 0 Oylar - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PAZARTESİ
02-11-2013, 10:46 AM
RE: PAZARTESİ
Yüreğinizin sesi hiç susmasın,
En tatlı tebessümlerle bakın geleceğe.
Yüzünüzden gülücükler, yüreğinizden sevinçler eksik olmasın
Yunus Emre’nin dediği gibi;
"Sevelim, Sevilelim Dünya Kimseye
Kalmaz”
Sevgi dolu, huzurlu, bereketli, başarılı bir hafta olması dileğiyle
Mutlu olun, sağlıklı olun, sevgi ile kalın
Günaydın, günaydın herkese..

[Resim: 285255_596934190320062_1367172251_n.jpg]

Elif Kırkpınar;Babaanne olmak bambaşka bir duyguymuş.Sürekli giysi almak istiyorsun.Battaniye yapıyorum,bir taraftan.Bir taraftan da özlemeden duramıyorsun.Uyansın da seveyim diyorsun...!!!Yüzüne bakıyorsun bakıyorsun doyamıyorsun.Ne diim acayip bir duygu işte...!!!
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
02-11-2013, 10:49 AM
[Resim: 537954_581320658564758_212858846_n.jpg]

Kaba saba, soluk, yıpranmış giysiler içindeki yaşlı çift, Boston treninden inip utangaç bir tavırla rektör'ün bürosundan içeri girer girmez, sekreter masasından fırlayarak önlerini kesti...

Öyle ya, bunlar gibi ne idüğü belirsiz taşralıların Harvard gibi üniversitede ne işleri olabilirdi?

Adam, yavaşça rektörü görmek istediklerini söyledi. İşte bu imkansızdı..

Rektörün o gün onlara ayıracak saniyesi yoktu..

Yaşlı kadın, çekingen bir tavırla; "Bekleriz" diye mırıldandı...

Nasıl olsa bir süre sonra sıkılıp gideceklerdi.. Sekreter sesini çıkarmadanmasasına döndü..

Saatler geçti, yaşlı çift pes etmedi..

Sonunda sekreter, dayanamayarak yerinden kalktı. "Sadece birkaç dakika görüşseniz, yoksa gidecekleri yok" diyerek rektörü iknaya çalıştı. Anlaşılan çare yoktu..

Genç rektör, isteksiz bir biçimde kapıyı açtı. Sekreterin anlattığı tablo içini bulandırmıştı. Zaten taşralılardan, kaba saba köylülerden nefret ederdi. Onun gibi bir adamın ofisine gelmeye cesaret etmek, olacak şey miydi bu? Suratı asılmış, sinirleri gerilmişti.

Yaşlı kadın hemen söze başladı. Harvard'da okuyan oğullarını bir yıl önce bir kazada kabetmişlerdi. Oğulları, burada öyle mutlu olmuştu ki, onun anısına okul sınırları içinde bir yere, bir anıt dikmek istiyorlardı.

Rektör, bu dokunaklı öyküden duygulanmak yerine öfkelendi. "Madam" dedi, sert bir sesle, "Biz Harvard'da okuyan ve sonra ölen herkes için bir anıt dikecek olsak, burası mezarlığa döner..."

"Hayır, hayır" diyerek haykırdı yaşlı kadın.. "Anıt değil... Belki, Harvard'a bir bina yaptırabiliriz".

Rektör, yıpranmış giysilere nefret dolu bir nazar fırlatarak, "Bina mı?" diyerek tekrarladı, "Siz bir binanın kaça mal olduğunu biliyor musunuz? Sadece son yaptığımız bölüm yedi buçuk milyon dolardan fazlasına çıktı..."

Tartışmayı noktaladığını düşünüyordu. Artık bu ihtiyar bunaklardan kurtulabilirdi..

Yaşlı kadın, sessizce kocasına döndü: "Üniversite inşaatına başlamak için gereken para bu muymuş? Peki, biz niçin kendi üniversitemizi kurmuyoruz, o halde?"

Rektör'ün yüzü karmakarışıktı.. Yaşlı adam başıyla onayladı.

Bay ve bayan Leland Stanford dışarı çıktılar. Doğu California'ya, Palo Alto'ya geldiler. Ve Harvard'ın artık umursamadığı oğulları için onun adını ebediyyen yaşatacak üniversiteyi kurdular.

Amerika'nın en önemli üniversitelerinden birini: STANFORD'u.

Ayağınıza kadar gelip, sizinle görüşmek isteyen insanlara yaklaşmadan önce bir kez daha düşünün!

OKUDUYSANve BEĞENDİYSEN ,BAŞKALARI DA OKUSUN DİYE PAYLAŞIRMISIN?

Elif Kırkpınar;Babaanne olmak bambaşka bir duyguymuş.Sürekli giysi almak istiyorsun.Battaniye yapıyorum,bir taraftan.Bir taraftan da özlemeden duramıyorsun.Uyansın da seveyim diyorsun...!!!Yüzüne bakıyorsun bakıyorsun doyamıyorsun.Ne diim acayip bir duygu işte...!!!
Alıntı Yaparak Cevapla
02-11-2013, 01:39 PM
[Resim: 321012_10151366283389106_1343848038_n.jpg]

GÜNAYDIN; Bugün AŞKLA yaşamak için Harika BiR gün..

Kapı Açılır Sen Yeter ki Vurmayı Bil...!
Ne Zaman? Bilmem...!
Yeter ki O Kapıda Durmayı Bil... !

____ Mevlana _____

Alıntı Yaparak Cevapla
02-11-2013, 01:40 PM
[Resim: 270840_10151368275494106_516131408_n.jpg]

"İnsana olanlar değil,o insanın içinde olanlar önemlidir.."

~Louis Mann~

Alıntı Yaparak Cevapla
02-11-2013, 01:40 PM
[Resim: 419579_10151371861429106_1628646464_n.jpg]

Alıntı Yaparak Cevapla
02-11-2013, 01:41 PM
[Resim: 184628_10151376066029106_769163137_n.jpg]

Alıntı Yaparak Cevapla
02-11-2013, 01:42 PM
YALNIZCA siz kendinizin en iyi sevgilisi,
EN büyük dostu ve öğretmeni
Yanlızca SiZ olabilirsiniz
Size öğretecek kendi sesinizden
DAHA büyük bir ses asla yok.
Bugün ne olursanız OLUN bilmek istediğinizin hepsi
bütün YANITLAR yine sizdedir.

___Ramtha______

Alıntı Yaparak Cevapla
02-11-2013, 01:42 PM
[Resim: 66134_10151424105344106_291899312_n.jpg]

Alıntı Yaparak Cevapla
02-11-2013, 01:43 PM
[Resim: 267423_10151170395489106_708639000_n.jpg]

Kaybetmekten mi korkuyorsun; kaybet.

Düşmekten mi korkuyorsun; düş.

Yaralanmaktan mı korkuyorsun; yaralan.

Sonra iyileş.

Yeniden kalk.

Yeniden başla.

Yeniden sev.

Yeniden âşık ol.

Bir daha mı düştün?

Bir daha kalk.

Er ya da geç, beklediğin gelecek.

Er ya da geç aradığın seni bulacak.

Ama sen bir kez yıldın mı, korktun mu,
Maskeni yüzüne geçirip kalkanlarını kuşandın mı, o zaman bitecek.

Beklediğin her ne ise asla gelmeyecek!

Aret Vartanyan

Alıntı Yaparak Cevapla
02-11-2013, 01:44 PM
Her sabah kalktığımda kendime diyorum ki:
Bu gün iki seçeneğin var: Ya iyi bir ruh halinde olabilirsin, ya da kötü bir ruh halinde, seçimini yap…
Ben de iyi bir ruh halinde olmayı tercih ediyorum. Kötü bir şey olduğunda, ya kendimi kurban olarak görebilirim ya da bu durumdan bir şey öğrenebilirim.
Ben de bir şey öğrenmeyi tercih ediyorum.
Ne zaman birisi bana derdini anlatsa, onu sadece dinley...ebilir, ya da hayatin olumlu taraflarını gösterebilirim.
Ben de ikincisini tercih ediyorum…

Hayat seçeneklerden ibarettir…
Gereksiz ayrıntıları bir kenara bıraktığında her durumun bir seçenek olduğunu görürsün.
Olaylara nasıl tepki vereceğini sen seçersin…
İnsanların senin ruh halini nasıl etkileyeceğini kendin seçersin…
Nasıl bir ruh hali içinde olacağını kendin seçersin…
Hayatını nasıl yaşayacağın da senin seçimine bağlıdır…

Her gün hayatı dolu dolu yaşamak için seçme hakkımız olduğunu ondan öğrendim… Hayata olan tavır ve bakış açımız her şeydir…
Bu nedenle yarın için üzülmeyin, bırakın yarın kendisi için üzülsün…
Her geçen günün kendine yetecek kadar derdi vardır…
Kaldı ki, bugün, dün kaygılandığınız yarındır…

____Spencer Johnson_____

[Resim: 550884_10150889878839106_827559081_n.jpg]

Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum Atla: